İnsan Vücudundaki Organlar

Tam olarak vücut dikey konumda ve arkaya dört ayaklıların normal tutum içinde altta, karın boşluğu sınırlar pelvis, ikinci bir uzama oluşturan ilyak kemik ve sakrum-kuyruk sokumu ile oluşturulmaktadır. Biz zaten tarif ettiğim son iki ( s. 10 ve 11 ) onlar bireyin tutum göre, aşağı veya arka kısmını veya segment oluşturan hangi vertebral kolon ile bağlantılı olarak.

İliak Bone. -iliak veya coxal kemik, o sakrum yukarıda ondan ayrılır iken, karşı tarafta kendi hemcinslerinin altında birleşik bir eşleştirilmiş veya non-simetrik kemik vardır.

Bütün hayvanlarda, hem de insanda, iliyak kemik, yaşam başlangıcında, daha sonra birleştirmek ve birbirine kaynaşmasına ve dış yönü üzerinde yer alan derin oyuk altındaki ortasında birleştirme üç bölümden oluşmaktadır kemik-cotyloid boşluğun.

Bu üç kısımların boşluğun üzerinde ilium olduğu, insan iliak incelendiğinde, yani iç pubis olması ve en son olarak, bir alt, iskiyum olduğunu. In [79]dört bacaklı olan ilyak kemik kendi bütünlüğü içerisinde aşağı doğru ve geriye doğru, bu oluşturan parçaların göreceli konumu biraz modifiye edilmiş çok daha eğik olarak yönlendirilirler: ilium önünde, pubis hala iç, ama in daha aşağı pozisyon ve ischlum cotyloid boşluğunun arkasında olduğunu. Bu parçaların bağımsız kemikler bilinen hangi isimler karşılık kemik bölgelere uygulamak devam gelenektir çünkü iliyak kemik gelişimi bu özelliğini fark.